Endüstriyel Yağlar

Soğuk Şekillendirme Yağları


PN 24


Otomotiv sanayiinde kaporta elemanlarının, paslanmaz çelik mutfak eșyalarının, likit gaz tüplerinin sıvama ve derin çekme- sinde kullanılan, çok yoğun katkı maddeleri ile takviyeli bir üründür.

DRW 292 E


Özellikle derin çekme işlemlerinde kullanılan aşırı basınç ve kaydırıcı katıklar ile güçlendirilmiş bir soğuk şekillendirme yağıdır. Su ile seyreltilip yıkabilme özelliğine sahiptir.

IMBAC


Pasta şeklinde suda çözünebilen bir soğuk şekil verme yağlayıcısıdır. Yüksek miktarda aşınma önleyici ve kaydırıcı katıklar ihtiva eder.

DRW 68,220


Sert ve alașımlı çeliklerin soğuk çekme ișlemlerinde deformasyonlara son derece mukavim ve çekmeyi kolaylaștırıcı olarak ve ayrıca plakaların derin çekilmesinde bașarılı bir yağlayıcı olarak kullanılır.

DRW HB


Sert ve alașımlı çeliklerin soğuk çekme ve sıvama ișlemlerinde deformasyonlara son derece mukavim ve çekmeyi kolaylaștırıcı olarak su ile 1/4 ile 1/2 oranında emülsiyon yapılarak kullanılan çok özellikli bir yağdır.

DRAWING PASTE


Derin çekme pastası olarak her türlü derin çekme işlemlerinde yüzeye sıvanarak kullanılan özel bir pastadır. Düşük sürtünme katsayısı çizilme, bükülme ve çatlamaları fevkalade önler.

ROLL HD


Çelik profillerin haddelenmesi sırasında mevcut olan aşırı basınç, sıkıştırma ve deformasyon zorlanmalarına karşı malzemeyi çok yönlü koruyan, basınç taşıyıcı, sıvama yırtılma ve çatlamalarına son derece dayanıklı sülfürize esterler ihtiva eden bir hadde yağıdır.

ROLL 68


İnce profillerin çekme ve doğrultma ișleminde kullanılan bir soğuk çekme yağıdır.

POLISH 5


Çekme ve doğrultma işlemlerine takiben çelik yüzeyini parlak gösteren ve pastan koruyan ince bir yağdır.

WIRELUB AL


Alüminyum tel çekimi için tasarlanmış, yüksek viskoziteli yağlar olup; 1 cm ebatlardan 0,15 cm çaplara kadar kullanılır. İçeriğinde çekimi kolaylaştıran, kaydırıcılık etkisi çok yüksek, alüminyum ile uyumlu özel katkı maddeleri vardır. Ayrıca fevkalade basınç taşıma kabiliyeti olan ve sınır yağlamayı güçlendirici, leke bırakmayan EP katkıları ihtiva eder.

VISCOFORM 40


Uçucu özellikte bir yağ olup tatbikat sonrası uçarak malzeme üzerinde sadece koruyucu bir tabaka bırakır. Alüminyum, bakır, bronz ve paslanmaz çeliklerin büküm, derin çekme, sıvama gibi işlemlerinde kullanılır.

VISCOFORM 150


Metallerin çekme, bükme, soğuk şekillendirme gibi ağır işlemler için geliştirilmiş özel bir yağdır. Özellikle paslanmaz çelik boru bükme işlemlerinde mükemmel sonuç verir.

VISCOFORM 440


Yüksek performanslı bir soğuk şekillendirme yağı olup, metallerin zorlu bükme ve şekillendirme işlemleri için uygundur. İçerdiği EP katıkları sayesinde uzun tezgah ömrü sağlamakla birlikte üstün yağlama özelliği işlenen malzemelerin yüzey kalitesini arttırır.

POLEMULSO


Soğuk șekil verme yağı olup emülsiyon șeklinde kullanılabilir.

AL 48


Alüminyum soğuk hadde yağı olup, ince levha şerit ve folyo üretiminde kullanılır. Uçuculuğu kontrol altına alınmış ince bir yağ fraksiyonu olup yük taşıma kabiliyetini arttırıcı ve metal yüzeyini temizleyici ve parlatıcı özelliğe sahip katkılar ihtiva eder.

AL 53


Alüminyum sıcak hadde yağıdır. Emülsiyonu naftenik yapısından dolayı son derece stabildir. Haddeleri korur ve haddelere alüminyumun yapışmasını engeller. İşlenen malzemede en yüksek yüzey kalitesini sağlar.

HD COPPERDRAW


Bakır boru ve çubukların doğrultma, çekme ve bükme işlemlerinde kullanılan kuvvetli bir üründür. Deformasyon sırasında boru ve çubukların zarar görmesini engeller.

EVOLUTION 109 NS


Saydam, klor içermeyen, renksiz ve kokusuz bir uçucu yağdır. Düz veya kıvrık saçların soğuk deformasyonunda ve düzeltilmesinde kullanılır. Radyatör panelleri ve klima parçaları üretimi için uygundur. İşlem sonrası temizlik gerektirmez.

Viscocast 5010


Su bazlı, vaks ve sentetik yağlayıcı ihtiva eden bir alüminyum enjeksiyon kalıp ayırıcıdır. Kalıp yüzeylerinde koruyucu bir yağlayıcı film oluşturur ve ayrılan malzemeye mükemmel yüzey özellikleri kazandırır. 1/60 ile 1/200 oranlarında işlenen malzemenin zorluğuna bağlı seyreltilerek kullanılır.

Ergocast 8010


Emülsiyon halinde kullanılan yarı sentetik bir alüminyum ve magnezyum kalıp ayırıcıdır. Kalıpları temiz tutar ve zararlı duman çıkarmaz. Çıkarılan malzemelerin yüzeylerinde ek işleme olanak sağlar.

Ergoplunger 263


Yüksek sıcaklıklarda çalışabilen özel bir piston yağlayıcısıdır. Piston uçları ve kılıflarını erimiş sıcak alüminyumdan korur. Yapışkan yapıya sahiptir ve aşınmayı engeller.

Hotpress 99


Hem döküm kalıp ayırıcı hem de çelik dövme için dizayn edilmiş grafit içermeyen bir yağdır. Aks ve diferansiyel kutuları gibi derin oyuklu otomotiv parçalarının işlenmesi için uygundur. Sentetik bazlıdır, mineral yağ içermez.

Ergopress GF


Grafit esaslı ürünlerin yerine kullanılabilen, koku, duman ve yapışma yapmayan su bazlı bir kalıp ayırıcı ve dövme yağıdır. Püskürtme ile tatbik edildikten sonra ısınmış malzeme yüzeyinde ince beyaz bir tabaka oluşturur. Bu tabaka sayesinde kalıp ayrımı gerçekleşir, uygulama sonrası kalıntı bırakmaz.

Ergoplunger PH


Piston uçlarının yağlanması için üretilmiş grafit içeren özel bir yüksek sıcaklık pastasıdır. Üstün yağlama sağlayarak piston uç ve pimlerini korur.

Ergoplunger PH/AL


Gümüş renginde yağlayıcı bir kalıp ayırıcı pastadır. Özellikle alüminyum alaşımlarından imal edilen zor döküm parçalarında kullanılır. Maça ve itici pimlerin kritik yüzeylere yapışmasını önler.

Forgia WA


Su bazlı, grafit içeren bir dövme yağı ve kalıp ayırıcıdır. Su içerisinde disperse edilmiş grafit homojen ve yağlayıcı bir film oluşturur. Operasyonun zoruluğuna bağlı suda % 5 ile % 30 oranı arasında çözülerek kullanılır.

Forgia SA


İleri derecede rafine edilmiş mineral yağlar içerisinde disperse edilmiş grafit içeren bir sıcak dövme yağıdır. Yüksek alevlenme noktası sayesinde dumanlanmayı minimize eder. Mükemmel yağlama gücüyle sorunsuz kalıp ayrımı sağlar.

Ruststop LX


Yarı mamul ve mamul çelikleri paslanmaya karșı koruyan, neme, asit buharlarına son derece dayanıklı, yağ ile çeșitli oranlarda karıștırılarak tatbik edilen yağ bazlı koruyuculardır.

Ruststop MF


Solvent ile seyreltilmiș, su kovucu özelliği olan, asit ve solvent buharlarına dayanıklı, değișik kalınlıkta, yarı yapıșkan film bırakan, çok etkili bir koruyucu grubudur.

Ruststop 74


Vaks yapılı, kalın, ele yapıșmayan film bırakan özellikle dıș ortamlarda uzun süre etkili bir koruyucudur.

Ruststop 7450


Deniz așırı nakledilen makina parçalarının korunmasında etkili vaks ve kuru film olușturan solvent bazlı bir koruyucudur.

Rustshield 100


Motor ve motor bloklarını korumak için stoklama süresince kartere konulan pas önleyici özel bir üründür.

Rustprev ER


Yağ esaslı, damlamaya karșı güçlendirilmiș, çelik levhaların açık alan stoklanmasında kullanılan kuvvetli pas önleyicidir.

Protac B


Sac parçaların korozyona karșı korunması için kullanılan genel amaçlı yağlardır. Yağlı bir film tabakası bırakır.

Protac 6100


Mamul ve yarı mamul malzemelerin, boruların, profillerin, çelik ve demir șerit, bant, çubuk ve millerin korunmasında kullanılan, kolay kolay damlamayan bir koruyucu yağ olup alkali deterjanlarla kolaylıkla temizlenebilir.

Protac DF


Solvent ihtiva eden bir koruyucu olup asit ve alkalilere karșı dirençli, çıplak veya fosfatlanmıș metal yüzeylerine yarı kuru bir film bırakan koruyucu grubudur. Su kovucu özelliğe sahiptir.

Protac FO


Küçük parçaların pastan korunmasında, parçaların ara depolanmasında, montaj ve imalatta korozyondan korunmasında kullanılan, su itici, korozyon önleyici, yağlı tabaka bırakan koruyucu bir yağlardır.

Protac DW


Su itme özelliği mükemmel olan solvent uçmasına müteakip gresimsi bir tabaka bırakan koruyucu ürünlerdir. Özellikle deniz așırı tașımacılıkta kullanılır.

Protac PSV


Vaks bazlı bir koruyucu olup ihtiva ettiği solventin buharlașmasına müteakip metal malzeme üzerinde son derece koruyucu yapıșkan olmayan bir film olușturur.

Vernici Protectiva


Çelik malzemelerin pastan korunmasında kullanılan bir koruyucu yağdır. Tamamen şeffaf ve kuru film oluşturur.

Protac E


Mineral yağ içermeyen, suda șeffaf olarak çözünen, tamamen sentetik bir koruyucudur.

Protac MR


Emülsiyon halinde veya susuz olarak tatbik edilen, yarı mamullerin ve metal parçaların korozyondan korunması için kullanılan bir koruyucu grup olup su bazlı hidrolik sistemlerde antikorozif sıvı olarakta kullanılır.

Gunlub RPR


Silah namlu ve metalik aksamı pasa karșı koruyan, VV-L-800C askeri șartnamesine uygun koruyucu üründür.

Gunclean RP


Daha önce yağ ile koruma altına alınmıș silahların temizlenmesinde kullanılan, temizleyici ve koruyucu bir yağdır. MIL-C-371 askeri şartnamesini karşılar.

Vitrol E


Oto camları, pencere, ayna gibi kenar tașlanmasında kullanılan, sentetik, pastan koruma özelliği yüksek, saydam emülsiyonlu cam tașlama sıvılarıdır.

Vitrolub W 40


Mineral yağ bazlı açık renkli cam kesme sıvısıdır. Kesim uçlarını yağlar ve ömrünü uzatır. Yağlayıcılık efekti çok üstündür, çevrede kendiliğinden çözünebilir

Vitrolub V 13


Su bazlı cam kesme sıvısıdır. Yıkama sonrası malzeme üzerinden temizlenir. Klor, Nitrit, Fenol gibi zararlı kimyasallar içermez. Yüksek ıslatma kapasitesine sahiptir, aynı zamanda soğutma görevi yapar.

Vitrolub S 30


Sentetik hidrokarbon karıșımlarından üretilmiş, düşük buharlașma özelliğine sahip özel cam kesme sıvısıdır.

Viscone H 50


Doğal ve sentetik elyafların ișlenmesinde elyafların kırılmasını, uçușmasını önleyen elyafların ișlenmesini kolaylaștıran antistatik özellikte, su ile karıștırılarak kullanılan yağlayıcılardır.

Viscone H 100


Viscone H 50 ‘ye ilaveten antistatik ve emülsiyon özelliği artırılmış harman yağıdır.

ASD 100


Üniversal bir antistatik katkı maddesi olup sentetik elyaf üzerinde statik elektrik birikmesini önler. Antistatik özelliği yetersiz olan tekstil yağlarına katkı olarak kullanılır.

Nedol


Düșük viskoziteli açık renkli mineral, sentetik yağlar ve esterlerden olușan tekstil endüstrisinde iğnelerin yağlanmasında kullanılan bir üründür.

Fibrol G


Tüm yuvarlak örgü makinalarının iğne ve platin mekanizmalarında kullanılan yıkanabilir özellikte olan sarı renkli yağlardır. İçerdiği katkı paketi sayesinde iğne ve plantileri aşınmaya karşı korur.

Viscotex C


Yüksek hızda çalışan örgü makinaları için tasarlanmış çok açık sarı renkli iğne ve platin yağlarıdır. İçerdiği antioksidan sayesinde oksitlenmeye karşı dayanıklıdır, ayrıca içindeki yüksek orandaki EP katkı maddeleri aşınmaları minimum indirir. Bu sayede iğne ve platinler daha uzun süre en yüksek performansla çalışabilir.

Whitex T


Her türlü yuvarlak örgü makinaları, çorap makinaları ve düz örgü makinalarının iğne ve platinlerinin yağlanmasında kullanılan yüksek performanslı tamamen şeffaf yağlardır. İçerdiği özel emülgatörler sayesinde normal yıkama prosedüründe kolaylıkla yıkanabilmektedir. İlave kaydırıcılık için içerdiği sentetik esterler sürtünmeyi en az seviyede tutar.

Hydrowax


Su ile karıșabilen, alüminyum, çinko ve bakır dökümlerde kullanılan, vaks esaslı özel bir kalıp ayırıcıdır.

Viscowax M


Ahşapta su geçirmezlik sağlamak üzere formüle edilmiş vaks emülsiyonudur. Çok çeşitli amaçlarla kullanılan bu ürün sürüldüğü yüzeye nüfuz eder ve oluşturduğu ince tabaka kuruyarak su geçirmezlik sağlar.

Silicone MR 25


Plastik endüstrisinde kullanılan, su ile emülsiyon halinde özel bir silikon ürünüdür. Her türlü plastik için kalıp ayırıcı olarak kullanılabilir.

Non-Sil 100


Silikon ihtiva etmeyen, ilaveten boyanacak veya metal kaplanacak her türlü plastiğin üretiminde kalıp ayırıcı olarak kullanılır.

Seramol


Ahșap kalıpların yağlanmasında kullanılan, su ile emülsiyon yapan ince bir yağdır. Kalıplara püskürtme veya fırça ile uygulanır. Kullanıl öncesi % 20 oranında su ile seyreltilir. Ham kalıpların ıslatılması için çok uygundur.

Mould C


Doğrudan tatbik edilen, kaydırıcı ve kalıp ayırıcı özelliği yüksek çelik beton kalıplarının yağlanmasında kalıp ayırıcı olarak kullanılan bir yağdır. İçerdiği mineral yağ ve yağ asitleri sayesinde betona mükemmel yüzey özellikleri kazandırır. Kalıpların ömrünü uzatır.

Mould Protect


Mould C ‘ye ilaveten antikorozif katkı paketi içeren ve koruyucu özellikleri ön plana çıkan bir inşaat kalıp ayırıcısıdır.

Mould GBA


Yüksek viskoziteli baz yağlar ile çinko ve TBN katıklarının harmanlanmasıyla elde edilmiş gaz beton kalıp ayırma ajanıdır. Kalıpların kolay ayrılmasını sağlar ve gaz betona mükemmel yüzel özellikleri kazandırır.

Molrex


Elektro porselen sanayinde özellikle kullanılan çok kuvvetli bir kalıp ayırıcıdır. Doğrudan veya bir kerosen fraksiyonu ile inceltilerek kullanılabilir. Çok üstün kaydırma özelliğine sahip olup kalıplardaki yapışma riskini tamamen ortadan kaldırır.

Paraflex


Değișik viskozite gruplarında rafinasyon derecesi son derece yüksek, yüksek viskozite indeksli, çok çeșitli imalatlarda kullanılmak üzere harmanlanmıș parafinik yağ karıșımlarıdır.

Arex


Koyu renkli, aromatik karakterli, düșük anilin noktalı, çözücü özellikleri çok yüksek, özellikle kauçuk ve plastik sektörlerinde “ekstender” olarak kullanılan yağlardır.

Viscoflex N


Naftenik yağa ihtiyaç gösteren plastik, kauçuk ve yapıștırıcı sektörlerine ilaveten çok çeșitli kimyasal üretimlerinde de yüksek çözünürlük özelliğine bağlı olarak proses yağı olarak kullanılırlar.

Woflex T


Teknik kalite beyaz yağlardır. Proses yağı, metal cilası, termoplastik ve insektisid üretiminde kullanılır.

Woflex P


Aromatik hidrokarbon ihtiva etmeyecek ölçüde rafine edilmiș, renksiz, tatsız, kokusuz farmasötik kalitede çok özel yağlar olup gıda, ilaç, kozmetik ve tekstil ve bir çok diğer sektörlerde kullanılır.

Transformer Oil GBX


Yüksek derecede rafine edilmiş mineral yağlardan üretilmiş dielektrik özelliği ve yüksek oksidasyon kararlılığına sahip, oksidasyon inhibitörü içermeyen izolasyon yağıdır.

Viscoplast


Özel bir sentetik kimyasal olup yapısı gereği metali pasa karşı korur ve malzemelerin kullanım ömrünü uzatır. Özellikle kükürt ihtiva etmemesi nedeniyle metal parçalar ile reaksiyona girmez ve dolayısıyla aşınmayı engeller.

Solclean


Pas önleyici ve temizleyici (deterjan) özellikleri ön planda olan bakteriyel bozulmalara karşı üstün dayanıklılığa sahip suda çözünebilen soğutma hızı yüksek, sentetik ve su bazlı yüzey teknolojisi kimyasallarıdır.