Aerosole Grubu

Metal Kaplama


İnox Sprey


Hasarlı çelik parçaların tamir edilmesi için kullanılır. Ekstrem havalarda bile güvenilir pas koruması sağlar. Tüm metal parçalar, plastik malzemenin çoğu, ahşap, taş mukavva, cam vb. için etkin yüzey kaplaması sağlar. Yaklaşık +280˚C’ye kadar kısa süreli ısı dayanımı sağlar. Kaynak noktasının kapatılması için uygundur. Hızlı kuruma özelliği sahiptir.

Çinko Sprey


Metaller için mükemmel uzun süreli etkisi ile korozyona karşı hızlı kuruyan yapısı, kuru film %90'dan fazla çinko ve çinko bileşikleri. Hemen hemen tüm metallere yapışır. Çinko tabakalar kaplaması ve tamir edilmesi için uygun, nokta kaynak olarak ara katman iletken sondaj, kesme ve kaynak noktaları, tesisler için birincil kat neme maruz. nokta-kaynak olarak kullanılabilir. Isıya dayanıklı (490°C). Üzeri lake edilebilir. Çoğunlukla otomotiv sanayinde kullanılan ve inşaat sektöründede rötuş amacı ile kaplanmış metallerde kullanılır.

Alüminyum Sprey


Her türlü metal de uygulanabilen yüksek kalite alüminyum kaplamasıdır. Sürtünmeye ve çizilmeye karşı koruma sağlar. 900°C ısıya dayanıklıdır. Alüminyum üzerindeki kaynak ve çiziklerde rötuş amaçlı kullanılır. Parlak krom efektli alüminyum kaplama, 900°C ısıya dayanıklıdır. Korozyona karşı çok iyi koruma sağlar. Metallerin görselliğini koruma amaçlı kullanılır. Ağır metal içermez. Elektrik akımını geçirir. Yüzeyde oluşturduğu kaplama sayesinde cilayagerek kalmaz.

Alüminyum Krom Sprey


Parlak krom efektli alüminyum kaplama, 800 °C ısıya dayanıklıdır. Korozyona karşı çok iyi koruma sağlar. Metallerin görselliğini koruma amaçlı kullanılır. Ağır metal içermez. Elektrik akımını geçirir. Yüzeyde oluşturduğu kaplama sayesinde cilaya gerek kalmaz. Kazan üretim tesislerinde, havalandırma ve boru tesisatlarında, ocaklarda kullanılır. Metal, seramik, ahşap ve camda çok iyi tutunma sağlar. Ayrıca nokta kaynak renk olarak da kullanılabilir.

Bakır Sprey


Hava koşullarına dayanıklı, çabuk kurur. Çoğu yüzeylerde kullanılır. Hasar görmüş yüzeyler için kullanılır. Boruların korumasında arabalarda vs kullanılır. Sürekli olan ve suda çözülmeyen koruma tabakası oluşturur. Hasar görmüş yerlerde korur.

Prinç Kaplama Sprey


Yüksek ısıya dayanıklı pirinç kaplamadır. Metal, ahşap, plastik, cam vb. yüzeylerde çok iyi tutunma sağlar. Yüzeye altın renginde bir görünüm verir. Hava koşullarına ve sürtünmeye karşı koruma sağlar. Aşınmaya dayanıklı bir kaplama oluşturur. Hızlı kurumasından dolayı zaman tasarrufu sağlar.

Mat Siyah Sprey


Çabuk kuruyan ve çok iyi tutunma özelliği olan bir boyadır. Hava koşullarına ve korozyona karşı yoğun koruma sağlar.Yüksek ısıya dayanıklıdır.Makinelerde, araba ve motorlarda sportif görünümsağlamak amacıyla kullanılırken, vitrin yazıları vefuar stantlarında da dekoratif amaçlı kullanılır.

Egzoz Sprey


Hava koşullarına maruz kalan metal yüzeyleri oluşturduğu cila tabakası ile korur. Isıya ve hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Çizilmeye, bozulmaya, sürtünmeye karşı dayanıklıdır. Çok hızlı kurur. Tüm metal yüzeylerde koruma sağlar. Zarar görmüş yüzeyleri onarır. Çift kompenantlı etkisi sayesinde korozyona karşı koruma sağlar. Boru hatlarında, metal yapılarda ve araçların alt kısımlarında koruma tabakası oluşturur. Tüm arabalar için kullanılır.

Jant Sprey


Demir, çelik ve alüminyum jantların hatalarını düzeltmede ve dış etkilerden oluşan çiziklerin kapatılmasında kullanılır. İçerisinde oluşan çiziklerin kapatılmasında kullanılır. İçerisinde %99,5 alüminyum pigmenti içerir. 900°C ısıya dayanıklıdır. Hava koşullarına ve korozyona karşı metali korur. Çizilmeye ,bozulmaya, sürtünmeye karşı dayanıklıdır.

Kuvvetli Pas Sökücü Sprey


Mükemmel sürtünme özelliklerine sahip mineral yağ bazlı pas sökücüdür, üstün pas nüfuzu ve yüksek pas çözeltisi sağlar. MoS₂ katı yağlayıcılar nedeniyle çok iyi sürtünmeyi azaltır. Reçine, silikon ve asit içermez. Korozyon koruması iyi ve uzun sürelidir.

Çok Amaçlı Sprey


Mineral yağ bazlı, çok amaçlı Multi Signum Sprey beş uygulama için kullanılır: korozyon koruması, yağlayıcı, temizleyici, kontak sprey veya pas sökücü olarak kullanılabilir. Etkili pas giderme için pas ve korozyona mükemmel nüfuz eder. Çok iyi yağlama özelliklerine sahiptir. Sızmış kir, yağ ve yağ kalıntılarını eritir. En küçük kusurlarda bile neme karşı koruyan ince, viskoz bir koruyucu film üretir. Su ve nem itici özelliklerine sahiptir.

Korozyon Koruma Sprey


Depolama, üretim, ve nakliye sırasında tüm demirli ve demirsiz metaller üzerindeki paslanmayı ve korozyonu durdurur. Nemi yerinden çıkarır ve keser. Nüfus eder ve yağlar. Korozyona karşı korur. Paslanmış ve donmuş parçaları gevşetir. Makinede işlenmiş yüzeyler, Matrisler, Tesisatlar, Kalıplar, Boru sistemleri, Döküm parçalar, Şaftlar, Dişliler, Bilye Yataklar, Mafsallar, Kilitler, Teller v.s. alanlarda kullanılabilir

Buz Pas Çözücü Sprey


Paslanmış bağlantıları kolay ve hızlı biçimde çözer. Soğutucu etkisi ile metalin büzülmesini sağlayarak pasın daha hızlı çözülmesine yardımcı olur. Montaj ve sökme işlemlerinde kolaylık sağlar. Bekleme gerektirmez. Yüksek viskozite özelliği sayesinde çok iyi sızma yapar. En ince aralıklara dahi ulaşır. Asit ve yağ içermez, kalıntı bırakmaz.

WW 3000 Sıvı Gres Sprey


Bir yağlama ürünüdür. Yüksek basınca karşı dayanıklıdır. Korozyon, su ve 180ºC sıcaklığa karşı dayanıklıdır. Yapışma özelliği çok daha fazladır. Akış ya da damlama yapmaz. Şeffaf ve kalıcı yağlama yapar. Ağır iş makineleri, forklift zincirleri kalıp aparatı ve otomotiv sektöründe kullanılmaktadır.

Zincir Yağlama Sprey


Özellikle yüksek basıncın, suyun, nemin, korozyonun ve ısının olduğu bölgelerdeki zincirlerin yağlanması ve korunmasını sağlar. Kolay sızma özelliği sayesinde hasarları ortadan kaldırır. -15°C ve 250°C ısıya dayanıklıdır.